Літературний форум у Музеї Миколи Лисенка

24 лютого відбулась зустріч Літературного форуму в Музеї Миколи Лисенка, у якій я також взяла участь. Напередодні мені подзвонила Тетяна Шевчук і сказала, що її запросили туди виступити з піснями. Зокрема вона планує представити і дві пісні на мої вірші. 🙂

На зустрічах Літературного форуму я була і раніше, тож рада була побачити і почути чудових Віру Свистун і Надію Чорноморець, з якими дружимо давно, і очільників Літфоруму Анатолія Горового та Романа Кухарука, і багатьох інших, кого вже чула і кого побачила вперше.

Пісні Тетяни Шевчук були справжньою музичною окрасою зустрічі. Навіть те, що не дозволили скористатись музейним музичним центром для виводу мінусівки, не завадило передати красу мелодій і голосу. Пані Тетяні вистачило і власних колонок з телефоном, щоб мати музичний супровід, а одну пісню – на власний патріотичний вірш, в якому глибина любові, і болю – вона виконала а капела, що підсилило твір ще більше.

Тетяна Шевчук

Антоніна Спірідончева і Тетяна Шевчук

Особисто я читала заключну главу “Орлеани”, додавши вечору трохи рицарської тематики. Так і не зрозуміла, як він був сприйнятий, бо зустрічі в Музеї Лисенка – це концертний варіант Літфоруму, а не робочий, як у бібліотеці П.Загребельного.

Було зі мною і моє дитьо. Вона залюбки пробіглася по клавішах музейного рояля, яким скористатись ніхто не забороняв (мабуть, не встиг).

Найдокладніше про захід розповіла Віра Свистун на сторінці “Літературного форуму”:

Місяць Лютий, добігаючи до останньої днини свого існування, нарешті згадав, що він – лютий. Піддав морозу та засипав Київ снігом. Але в залах музею М.Лисенка було затишно і тепло. Особливо в тій із них, де проводили зібрання літфорумівці. Додали “жару” виступи, як про них говорять – патріархи ВТС Літературний форум – Олександр Борщенко та Микола Ткач. Присутні захопленно слухали молоду і сучасну поезію О.Борщенка. Акторська майстерність Миколи Ткача перетворює його виступи на маленькі вистави, запалює вогники в очах слухачів, а глибокі знання науковця занурюють в глибини української етнології та фольклористики. Дякуємо Вам! На мові поезії і прози спілкувались: Світлана Макаревська, Олександр Курись, Валентина Швежикайте, Надія Чорноморець, Віра Свистун, Анатолій Горовий, Костянтин Корчемний. Наталя Швень розповіла про нову збірку поезій та прочитала декілька віршів із неї, пообіцявши влаштувати на робітні в Історичній бібліотеці Лаври більш розлогу презентацію. Антоніна Спірідончева прочитала уривок із нової (ще в роботі!) поеми “Орлеана”. Порадували нас і перші “ластівки” сьогоднішнього зібрання. Тетяна Шевчук виконала пісні на свої тексти, а також на тексти А.Спірідончевої. Тонечка віддячила яскравим букетом червоних троянд – це були перші пісні на її поезії. Поет-початківець, Ірина Хомич, впевнено та з чарівною посмішкою прочитала декілька своїх творінь. Прочитав вірші із нової книги “Вдень і вночі” і, як годиться, підвів підсумки зібрання, розповів про насичену програму роботи форуму на найближчий час та поставив крапку – Роман Кухарук. І цей звіт був би безбарвним і холодним, якби не наші улюблені друзі та активісти Соколови – Олександр та пані Ірина. Що ж – задивляйтеся на яскраві світлини та готуйте нові доробки на майбутню зустріч.

Використані фото: Літературний форум, Антоніна Спірідончева.

Більше фото в моєму альбомі на Фейсбук та сторінці “Літературного форуму”.

Стоять: Віра Свистун, Ірина Соколова, Тетяна Шевчук, Валентина Швежикайте, Наталя Швень, Анатолій Горовий, Олександр Курись, Микола Ткач, Олександр Соколов, Роман Кухарук, Костянтин Корчемний, Олександр Борщенко. Сидять: Надія Чорноморець, Антоніна Спірідончева, Світлана Макаревська, ?,  Ірина Хомич.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *