Перша презентація альманаху “Голоси Севами”

12 листопада на київському книжковому ярмарку “Медвін” відбулась перша презентація ювілейного альманаху “Голоси Севами”. Представляли його публіці автор ідеї і керівник творчого об’єднання “Севама” Оксана Яблонська та видавець Антон Санченко.

Рівно 4 роки готувався альманах! Таки довго. Все почалося на Фейсбуці: група “Голоси безконечності” із закликом Оксани Яблонської надсилати твори була відкрита 25 жовтня 2013 року, а перша добірка віршів у неї була завантажена 27 жовтня 2013 року. За цей час змінювався склад авторів і добірки пропонованих творів. Наприклад, з моїх віршів, надісланих 2013-го року, до збірника не увійшов жоден (зате увійшли новіші: антично-міфологічні і трохи рицарських). Тож ювілейним альманахом “Голоси Севами” відзначається не лише ювілей “Севами” (10 років від заснування), але й річниця підготовки збірника. 🙂

До альманаху включено вибрані поетичні і прозові твори та критичні статті 48-ми авторів, написані впродовж останніх 10-ти років.

Отже, вихід альманаху у світ – це справжнє свято і вінець багаторічної роботи. 🙂 З чим усіх причетних і вітаю! А особливо Оксану Яблонську! Адже завдяки її ініціативності і наполегливості “Голоси Севами” вийшли в світ. 🙂

Оксана Яблонська

Альманах був виданий у серії “Електрокнига” Антона Санченка, тож скоро, треба думати, він стане доступний в електронній книгарні “Фіоль”.

У презентації взяли участь Олександра Малаш, Тата Рівна, Кот Єльпітіфор, Лілія Батюк-Нечипоренко, Тетяна Мілевська, Антоніна Спірідончева, Володимир Осипенко, Віта Парфенович і Ярослав Карпець. Автори читали свої твори, які увійшли до альманаху, і нові. Я читала свою “Руду Кобилицю”, це її перша публікація поза інтернетом.

Вчергове я звернула увагу на пасивність літераторів. Більшість із тих, хто мешкає у Києві, не прийшли на презентацію альманаху з власними творами. Навіть для того, щоб отримати свій екземпляр, ознайомитися з творами колег. Лише 10 авторів із 48 були зацікавлені у зустрічі і презентації. Тата Рівна навіть приїхала до Києва з Рівного, а Тетяна Мілевська з Миколаєва, щоб зустрітися з усіма. Пасивністю і байдужістю позначилось і створення альманаху. За задумом організаторів, учасники мали завантажити власні добірки, а з добірок колег обрати найкращі твори для друку шляхом голосування. Свої добірки, звичайно, люди позавантажувати, а читати колег майже ніхто не став. Те саме я бачу і в інших літературних і не лише літературних колективних проектах, коли вся праця лягає на плечі ентузіастів, тих, кому не байдуже.

У той же час я тішуся, що нарешті маю примірник “Голосів Севами”. До нього увійшли мої поетичні твори “Дама серця”, “А рицар плакав”, “Лорелей”, “Аргімпаса” і “Руда Кобилиця”. 🙂

Ось, як усе було, а більше фото можна побачити в моєму фотоальбомі на Фейсбук і колективному альбомі севамівців.

Подружжя Єльпітіфорів в однаковій кольоровій гамі))) Кот Єльпітіфор читає нові вірші.

Антоніна Спірідончева

Виступає Тата Рівна

Лілія Батюк-Нечипоренко одночасно презентує “Голоси Севами” і власну нову поетичну збірку “Невідміряна міра”

Час передноворічних подарунків. Тетяна Мілевська передає ексклюзивні цукерки з Миколаєва

Олександра Малаш і Антоніна Спірідончева. Фото “Давно не бачились”

Видавець Антон Санченко намагався здаватись простим відвідувачем ярмарку

Оксана Яблонська

Олександра Малаш, Тата Рівна, Ярослав Карпець, Оксана Яблонська, Лілія Батюк-Нечипоренко. Фото Володимира Осипенка

Весь актив

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *