“Музи без музчин” в Миколаєві. Бібліотека ім. М.Л. Кропивницького

19 березня наша дівчачо-бешкетницька компанія завітала в Миколаїв. Ще один захід “Музи без музчин” відбувся в рамках “південного туру”, в який ми вирушили на запрошення Безкоштовних курсів української мови. У Центральну міську бібліотеку ім. М.Л. Кропивницького ми вирушили прямісінько з Херсона разом з Олександром Базилєвим, координатором херсонського осередку курсів. В бібліотеці нас уже чекали, назустріч вибігла радісна і весела Олена Позняк, координаторка миколаївського осередку курсів. 🙂

Трохи фотоспалахів, а більше розмов за чашкою чаю були дуже доречними, адже після символічного готельного сніданку ми нічого в роті не мали. Зал почав заповнюватись людьми, а тоді, після короткого інтерв’ю “Миколаївським телевізійним новинам”, почався наш виступ.

З дороги нас зустрічали радісними усмішками і нашими афішками на моніторах. На фото: Тетяна Шептицька, Антоніна Спірідончева, Марина Єщенко, Валентина Захабура, Олена Позняк, Олександр Базилєв

Про перебіг виступу “Музи без музчин” найдокладніше розповідає миколаївський сайт “Свідок.info”, його публікацію з зацитую, прикрасивши світлинами:

Столичні музи познайомили миколаївців з еротичною поезію та абсурдистською прозою

19 березня в Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького відбулася дівчачо-бешкетницька програма «Музи без музчин» від київських мисткинь Антоніни Спірідончевої, Валентини Захабури та Марини Єщенко. Про це повідомляється на офіційній сторінці бібліотеки у Facebook.

Літературно-музичний вечір розпочала модератор зустрічі – координаторка всеукраїнського проекту «Безкоштовні курси української мови» Тетяна Шептицька.

Виступає Тетяна Шептицька, координатор культурно-мистецьких заходів Безкоштовних курсів української мови

Далі дійство розгорталось за обіцяним сценарієм: декламування епічно-еротичної поезії чергувалось з читанням абсурдистської прози та співами під кіфару.

Епічна еротика була представлена уривками з поеми «Афродита» Антоніни Спірідончевої. Завдяки майстерному читанню глядачі заворожено «споглядали» сцену народження Афродити, її складні стосунки з коханими чоловіками-богами та ніби списані з життя земної жінки посиденьки з подругою, богинею Артемідою, за келихом вина. Поетці вдалося переказати відомі античні міфологічні сюжети з жіночої точки зору.

Виступає Антоніна Спірідончева

Письменниця Марина Єщенко познайомила миколаївців з гостросоціальною абсурдистською прозою, прочитавши новели з дебютної збірки «Поговори зі мною». Жоден гість вечора не міг втриматись від сміху або бодай посмішки – настільки схожими на звичайних людей виявились герої творів. Авторка встигла проанонсувати і свою нову книжку, яка буде присвячена життю в бібліотеці.

Марина Єщенко

Обидві авторки страшенно «затягнули» слухачів у сюжети своїх творів, тож «витягувала» їх поетка і бард Валентина Захабура піснями під акомпанемент кіфари. Також проникливо звучали в її авторському виконанні поезії зі збірки «ЯТОМОРЕ».

Виступає Валентина Захабура

На завершення вечора Тетяна Шептицька поділилася віршами зі збірки «Окрайцем неба» та новими поезіями, щойно з записника.

Джерело: сайт Свідок.info

Музи без музчин: Марина Єщенко, Антоніна Спірідончева, Валентина Захабура

У Миколаєві нас приємно вразили місцеві ЗМІ, зацікавившись нашим заходом, в чому, безумовно, є і заслуга організаторів. Були анонси в інтернеті. Приїхала знімальна група місцевого телеканалу, репортаж якого можна переглянути нижче. Ми дуже дякуємо за активний інтерес до нашої творчості. А завдяки Олександру Базилєву ми ще й маємо відео з розповіддю слухачки Безкоштовних курсів української мови про їхню корисність, а також – відео значної частини нашого заходу! Величезне спасибі!!!

Тож публікую наявні відеозаписи, а також чимало світлин, які ілюструють наш виступ. 🙂 А ще більше світлин можна переглянути в моєму альбомі на Фейсбук, альбомі Олександра Базилєва, фотодобірці Владлени Руссової та фотодобірці бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького.

Слухачка Безкоштовних курсів української мови розповідає про їх корисність:

Запис дівчачо-бешкетницької програми “Музи без музчин” в Миколаєві:

Розмова за чаєм

Антоніна Спірідончева

Марина Єщенко

Валентина Захабура

Антоніна Спірідончева

Марина Єщенко

Валентина Захабура

Тетяна Шептицька

Антоніна Спірідончева. Читаю “Золоту сітку Гефеста” з розлогими коментарями по сюжету. :)) До речі, у Київ я повернулась без жодної “Афродити”. 🙂

Валентина Захабура

Виступає Тетяна Шептицька

Спільне фотографування

Розповідаю про подаровані бібліотеці книжки

Координатори осередків Безкоштовних курсів української мови в Херсоні Олександр Базилєв та Миколаєві Олена Позняк зустрілися вперше. Приємно, що завдяки нашому приїзду їм випала нагода познайомитись особисто. 🙂

Спільне фотографування

Спільне фото

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *