Крок назустріч читачу: тепер мої книги доступні в електронній бібліотеці «Kassiopeya»

88А у мене чудова новина! Якою я хочу поділитись.

Тепер мої книжки – поетичну збірку «Весна-поетеса», іронічний роман «Бізнес-провокація» та збірку оповідань «Малолітка» можна читати в електронній версії.

Вони доступні в електронній бібліотеці «Kassiopeya» за посиланням http://store.kassiopeya.com/

Звісно, переді мною стояло питання «чи варто це все затівати?» з інтернет-доступом до своїх книжок, ще й за гроші, адже в Україні продажі українського легального (книжкового) контенту мізерні – незважаючи на велику кількість читалок у людей і водночас популярність оплати рахунків і товарів через інтернет (як банківськими картками, так і електронними грішми). Отже, проблема з сучасною українською літературою в інтернеті не в тому, що люди перестали читати, і не в тому, що є страх робити фінансові оплати через мережу. Проблема в самій літературі, а швидше в ставленні до неї.

Чому так? Перше, що приходить на думку:

– вкорінена в мозку меншовартісність себе і всього свого в порівнянні  з європейським, американським, російським, чиї  грамотні інформаційні кампанії заливають наш простір. Ну і постколоніальність ніхто не відміняв.

– відсутність системної інформаційної підтримки українського продукту, відсутність злагодженого і грамотного піару, який би охоплював великий спектр авторів, а не кілька десятків «ТОП-авторів». Через це…

– відсутність систематизації сучасної літератури за жанрами, аудиторіями тощо, що спростило б і піар і вивело б на поверхню нові імена в усіх нішах.

– відсутність ефективної системи комунікації з читацькою аудиторією, консервація письменницької тусовки самої в собі.

– великі видавництва дбають лише про малу кількість своїх авторів, застосовуючи відпрацьовані канали зв’язків зі ЗМІ і розміщуючи позитивні матеріали з ознаками замовності (очевидними для вдумливого читача), дрібні ж видавництва здебільшого не вписуються в ці канали розповсюдження інформації через малий обсяг новин, неналагодженість контактів або незмогу брати участь в існуючих схемах (умовно назву їх «бартерними»), або ж взагалі не дбають про інформаційну підтримку авторів. Через це…

– величезна кількість інертних самостійних авторів, кожний з яких вибудовує свою інформаційну кампанію, яка, безумовно, глушиться в безлічі новин. А також заважають…

– платність або дружність рецензування, які викликають стійку недовіру в читача, навіть коли розповідають про книги правдиво.

– зосередження піару на скандалах, а не на текстах, темах, сюжетах, ідеях.

– серед гравців українського книжкового ринку інстинкти конкурентів переважають над інстинктами спільної і вигідної для усіх розбудови книжкового ринку. На це є ще одна причина: в розбудову ринку треба вкладати інтелектуальні та грошові ресурси, тому замість реальних дій (для всього ринку, а не лише для власного продукту) лунають плачі, заклики, скарги, звернення до парламентаріїв, урядовців тощо, які традиційно глухі до будь-яких потреб народу.

– глибоке бажання використовувати інтелектуальний продукт на шару (цей пункт мав би стояти в числі перших).

– ну і ще багато чого…

 

Як це переломити? Ось в чому питання…

 

Але повернімось до моїх книжок в електронній бібліотеці «Kassiopeya».

Мабуть, я великий оптиміст, адже ситуація з продажем українських електронних книжок наразі несприятлива. Але я впевнена, що не можна чекати кращих часів, з моря погоди, манни небесної чи ще чогось… Тим більше, що…

 

Книги «Весна-поетеса» та «Малолітка» будуть цікаві дівчатам старшого шкільного та студентського віку, а «Бізнес-провокація» зацікавить перш за все офісних працівників. Мені зрозуміло, що більшість потенційних читачів моїх книжок значну частину свого часу проводять в інтернеті. Тож розміщення цих книжок в електронній бібліотеці – це крок назустріч читачеві, це надання більш зручного і простого доступу до творів саме цій аудиторії.

25372980 «Весна-поетеса» – це дебютна книжка, і увійшли до неї переважно ранні поетичні твори, написані в часи, коли я сама була підлітком. Природно, що в них йдеться про романтичне кохання, наївні мрії, несерйозні обрАзи, емоційні поривання до ідеалів. Технічно цілком вправні вірші. Хоч і без інтелектуальних та глибокообразних заморочок (на це я спромоглася значно пізніше :-). Без нецензурної лексики.
“Весна-поетеса” юна в усіх відношеннях – за настроєм і чуттєвими пориваннями, за образністю і проблематикою. Вона й знаходить свого читача серед тих, кому це ще близьке.

16135913«Малолітка» – це збірка оповідань про дівчат, які стають дорослими. Твори, що увійшли до неї, є досить конфліктними, в них піднімається великий спектр проблем, з якими зіштовхується молода дівчина: починаючи від зіпсованих стосунків з батьками, непорозуміння з подругами, відчуття несправедливості, викривленого бачення благополуччя і закінчуючи такими, що стосуються здоров’я, кохання і перших стосунків, небезпечних розваг, майбутньої професії, творчості. Героїні шукають свій шлях у житті, часто впираючись у закриті двері, залишаючись сам на сам зі своїми проблемами, прагненнями і переживаннями. Подекуди зворушливі, подекуди сповнені цинізму, усі твори «Малолітки» об’єднані особистим бунтом героїнь проти різноманітних рамок, встановлених суспільством.

94647286«Бізнес-провокація» – це роман про топ-менеджерів та засновників, про манери управління та прийняття рішень, про бізнес-процеси, а також про піар та журналістику. На перший погляд, все це в романі «не із світу цього» – тому що автор над ними жорстоко пожартував, але… Іноді вам буде здаватися, що події відбуваються у вас в офісі, і з героями ви також знайомі.

 

 

Електронна бібліотека «Kassiopeya» надає он-лайн доступ до книжок.

Працюючи з обраними виданнями, Ви маєте повний функціонал для читання їх. Це і повноконтекстний пошук, і наближення тексту, і перегляд змісту, і закладки тощо. Ось так це виглядає на екрані:

Кассіопея

Доступ до опублікованих книжок платний, проте, щоб не продавати кота в мішку, бібліотека надає можливість переглянути близько 20 сторінок книги безкоштовно, аби читач міг визначитись, чи цікава йому ця книга.

Також за допомогою спеціальних програм, запропонованих бібліотекою, можна читати придбані книжки без підключення до мережі інтернет.

Покрокова інструкція користування бібліотекою також викладена на сайті.

Нагадаю також, що мої книги наявні також в «старих форматах», тобто в паперовому вигляді. Знайти їх можна в книжкових магазинах або замовити через інтернет в книжковому інтернет-магазині «Всі книги».

One thought on “Крок назустріч читачу: тепер мої книги доступні в електронній бібліотеці «Kassiopeya»

  1. Вікторія сказав:

    Тоню, Ви абсолютно праві.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *