Антоніна Спірідончева та Денис Кожухов-Суховій і їх «бунтарський» музично-поетичний діалог на Медвіні

Я стільки разів уже брала участь у різноманітних поетичних і музично-поетичних читаннях, що вже й сама їх не порахую, навіть по фотозвітах. По великому рахунку усі вони досить схожі між собою, настільки схожі, що рано чи пізно замислюєшся про те, що пора змінювати формат.

Але 7 вересня в рамках Київського міжнародного книжкового ярмарку «Медвін: Книжковий світ – 2012» відбулося дещо незвичне. МиАнтоніна Спірідончевата Денис Кожухов-Суховійопробовували новий для нас обох формат: музично-поетичний діалог на тему «Чи можлива молодіжна література без бунту?» Звісно, питання, винесене в тему – риторичне.

46

Антоніна Спірідончева та Денис Кожухов-Суховій

Ідея «бунтарського діалогу» полягала в тому, що почергово я читала свої вірші з «громадянського» циклу, а Денис Суховій співав власні пісні (усі вони з протестними настроями). Завдяки чергуванню музики і віршів усе вийшло досить динамічно. А програма, звужена до актуальних нині «бунтарських» мотивів, виявилась насиченою різними підходами до розкриття теми і водночас концентрованою. Часу в нас було вдосталь, тож вистачило його і на уривки прози (відповідно до заявленої тематики), і на короткі презентації вже виданих книжок. Зрештою, як можна розповідати словами про те, що треба було бачити? І який сенс у цих розповідях? Є відео, тож кілька фрагментів я пропоную подивитись.

6Проте не все було так, як хотілось би. Коли ми прийшли в медвінівську Літературну кав’ярню, зала була порожньою. Збирати глядачів довелося Денисові низкою своїх пісень. По оголошеннях в інтернеті про наш захід прийшло лише кілька людей. Але в цьому немає нічого дивного: на літературні заходи більшості молодих літераторів ходять тільки їх друзі-літератори (особливо, якщо їм теж дадуть слово з мікрофоном) та просто друзі, зацікавленість в молодій літературі в явному занепаді. Для того молодняк і стікається у фестивалі і «масові» поетичні читання, адже з-десяток учасників, що чекають своєї черги виступити, створюють видимість аудиторії. Власне, це ще одна причина змінити формат власних виступів. І переорієнтуватись на іншу аудиторію :)) А наш «бунтарський» музично-поетичний діалог на Медвіні особисто я вважаю вельми вдалим форматом і новою сходинкою.

Тим більше, що і я, і Денис Суховій вже не новачки ні в участі у публічних заходах, ні взагалі у письменництві. Судіть самі з інформації, наведеної нижче. А до неї я лише додам, що з Денисом Кожуховим-Суховієм ми не раз перетинались ще на перформенсах «First Step», що проводились у 2010-му році, тоді ж і познайомились із творчістю один одного.

=====================================

42

Антоніна Спірідончева – поетеса, прозаїк, громадянський журналіст.

Перша книжка “Весна-поетеса” (2009) була відмічена дипломом “Дебют молодого автора” книжкового ярмарку “Медвін-2009”. У збірку ввійшли переважно ранні поезії.
“Бізнес-провокація” (2011) – друга книжка автора. Роман написано російською мовою. Це стьоб над командами директорів, піаром та журналістикою.

Готується до друку збірка оповідань «Малолітка» – книга про дівчат і для дівчат, які зарано стали дорослими.
Антоніна Спірідончева публікується на літературних сайтах, блог-сервісах, сайті громадянської журналістики. Має публікації віршів та прози в «паперовій» періодиці, літературних журналах, часописах, колективних збірках. Є учасником Київської молодіжної літературної студії «Перехрестя» та Літературного клубу «Київ ПОЕТажний», бере участь у багатьох музично-літературних акціях, поетичних читаннях.

=======================================

13

Денис Кожухов-Суховій – поет, прозаїк, автор і виконавець пісень на власні вірші. Свій стиль визначає як «люмпенський, вуличний», а пісні – «автентичний депрес і руйнація мозку))».

Перша книжка «Гумовий Київ рожевих мрій» (2008) – оповідь про неординарного музиканта, який потрапляє у Київ, аби стати відомим і успішним.

Готується до друку нова книга «Українська історія ікс», герої якої живуть в анархії відчуттів і підсмалюють своє життя на вогнищах пристрасті, не замислюючись над наслідками.

Денис Кожухов-Суховій публікується в інтернеті, бере участь в численних музично-літературних заходах, один з його творів увійде до альманаху “Скіфія 2012”. Має грамоту «За єдність форми і змісту» фестивалю «УРОК», переможець фестивалю «Під бій гітари».

 

На жаль, немає в записі моїх улюблених віршів та пісень, які мені найбільше подобаються, але на це я не могла вплинути.

27

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *