Презентації на книжковому ярмарку в Українському домі

З парку Шевченка ми попрямували в Український дім, де проходила VIІІ Київська міжнародна книжкова виставка-ярмарок. Тут в учасників вранішніх читань було заплановано ряд презентацій в “Літературному салоні” (презентаційному майданчику) починаючи з 15-ї години.
Відкривати цей блок презентацій повинна була Вікторія Осташ, однак зміни в програму вносились по ходу. Свій виступ розпочала поетка Анна Багряна.

DSC_0307-1

Анна Багряна

Анна Багряна раніше жила в Києві і працювала в Спілці письменників України. Та зараз разом з чоловіком, болгарським поетом, живе в Болгарії. У своїй розповіді вона порівнювала український книжковий ринок з болгарським та македонським, підкреслила, що українцям не варто чекати підтримки держави, а треба самим діяти. Розповідала про збірку перекладів поезій українських авторів болгарською мовою “Нова украинска поезия”, оскільки була її співорганізатором та ініціатором. До речі, в збірку увійшли твори кількох “перехрестян”. Анна також розповідала про свої нові книжки, творчі успіхи та творчі плани.

DSC_0316-1

Вікторія Осташ презентує рукописну збірку “Три ем”

Вікторія Осташ, поетка і очільниці літстудії “Перехрестя”, представила несподіваний свій проект – рукописну поетичну збірку “Три ем”. Оформлена дуже стильно, з усіма видавничими “реквізитами”, навіть тими, про які видавці з настанням комп’ютерної ери вже забули – книжка є свого роду протестом проти вітчизняної видавничої політики стосовно поезії – вона існує лише в одному екземплярі. Природньо, що Вікторії довелось відповідати на запитання стосовно “електронізації” цієї збірки, а відтак – про електронне життя поетичних текстів загалом, їх успіхи та перспективи. Зайшла мова і про шляхи, які поезія промацує до читача – від інтернетності до відеореалізації та перформенсності. Розповідала Вікторія і про життя очолюваної неї літстудії, поетичні проекти, що втілюються силами літстудійців, та нещодавно заснований конкурс урбаністичної поезії “УРБА-Перехрестя”. Затим передала естафету презентації “Перехрестя” мені.

DSC_0324-1

Антоніна Спірідончева, модерую Юлія Джугастрянська

Антоніна Спірідончева, тобто я, трохи розповіла про свої книжки – поетичну збірку “Весна-поетеса” та прозовий іронічний роман “Бізнес-провокація”. Спеціального інформаційного приводу і спеціальної теми розмови у мене не було, оскільки мого виступу не було в програмі і ні я, ні модератор до нього не готувались. Загалом моя присутність на цьому заході була несподіванкою навіть для мене самої: я щойно повернулась в Україну після тривалої подорожі, тому на квітневі та травневі літературні заходи заявок не подавала. Після такої от імпровізованої презентації своїх книжок я просто читала свої вірші як учасник літстудії: трохи ліричних і трохи бунтарських.

DSC_0350-1

Сергій Пантюк презентує роман “Війна і ми”

Сергій Пантюк цього разу презентував свою прозову книжку – роман “Війна і ми”. Роман серйозний: головний герой – український найманець-доброволець (колишній боксер, а тепер журналіст і письменник), який бере участь у збройному конфлікті в Придністров’ї в складі загону українських націоналістів. Сам Пантюк зізнався, що твір до певної міри автобіографічний, але не зізнався, до якої міри. Роман містить в собі як брутальні сцени з відповідною лексикою (мова все-таки про війну), так і душевні, навіть весело-розбишацькі моменти. Один з таких розбишацьких фрагментів, а саме дитячі спогади героя, Сергій Пантюк зачитав на презентації. У залі одразу пожвавішало. Твір “Війна і ми” був відзначений премією “Коронація слова”.

DSC_0356-1

Анна Малігон

Анна Малігон презентувала свою поетичну збірку “Переливання крові”. Одразу почала з читання віршів і прочитала їх чимало. Модератор презентаційного блоку Юлія Джугастрянська, яка задавала дуже влучні, тонкі і цікаві питання співрозмовникам, вирішила у Ані нічого не запитувати, щоб не розвіяти створену нею атмосферу її віршів.

Ось такий був день.

DSC_0345-1

Більше фото можна переглянути в моєму фотоальбомі на Фейсбук.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *