Майстер-кляса на Медвіні: соломоплетіння

У завершальний день книжкового ярмарку Медвін я пішла туди лише з однією метою: зводити доньку Дарину на урок соломоплетіння.

Ідея створення окремого майданчика “Майстер-кляса” – чудова! Адже там діти (і дорослі теж) мають можливість спробувати, а то й навчитись створювати красу своїми руками. Як от плести вироби із соломи і кукурудзяного лушпиння.

Урок вела майстриня Ірина Білай, яка займається плетінням традиційних народних іграшок і оберегових речей вже багато років, відроджуючи народні ремесла, а також навчає цьому дітей у студії “Соломія”.

DSC_0901

Ірина Білай

Справді, вироби, які вона принесла для демонстрації учасникам майстер-класу – красиві, різноманітні, охайно сплетені. В них не лише майстерність, але й багато творчості. Про кожен майстриня розповідала: для чого його плели, яку оберегову функцію він виконував у наших предків. Такі вироби можуть стати окрасою будь-якого дому.

Дітей, охочих повчитись плетінню, зібралося багато. Під керівництвом Ірини Білай, покроково, діти сплели спочатку пташку із соломи, а потім янгола з кукурудзяного лушпиння. Звісно ж, ці вироби мали оберегове значення.

Додому ми повернулись веселі і щасливі від того, що день провели з користю і задоволенням. 🙂

DSC_0922

Даринка

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *